Moranu jsme vynesli, jaro přivítali!

Polankou pěkně ledově profukovalo, ale odhodlání vynést zimu z dědiny bylo tak velké, že jsme to i v tak nepříznivých podmínkách společně dokázali! Podívejte se na fotky – jak odplavala pryč a jak jsme si to společně užili.

morana_03

Cestou od kostela přes náves jsme Moranu donesli skoro až na konec dědiny a hořící ji hodili do Senice. Cestou jsme jí navlékli korále, zazpívali jí, vložili do ní své zlozvyky a špatné vlastnosti a nakonec jsme za ní do vody hodili i slzy (stříbrné kamínky), které naposledy uronila na břehu řeky. Zima už je pryč. Zpátky do dědiny jsme pak donesli líto, lítečko, se kterým přichází jaro.

Děkujeme všem za pomoc!

morana_05 morana_08 morana_09 morana_10 morana_11 morana_13 morana_14 morana_15

morana_21 morana_17 morana_19

letacek_1 letacek_2

 

morana2016

2 Comments:

  1. Právě teď jsem shlédla materiály k proběhlé akci. Moc se mi líbí, že kromě pozvání a fotek je přidána historická poučka, básnička s autorem i notový zápis písničky. Chválím a dávám palec nahoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>